Instytut Socjologii i Kognitywistyki UwB, Plac NZS 1, 15-420 Białystok tel./fax (85) 745-7104, e-mail: isoc@uwb.edu.pl, sekretariat - pok. 35A (parter) - MAPA

Nowe specjalności na II stopiniu socjologii

Studia socjologiczne II stopniaStudia socjologiczne II stopnia trwają 2 lata (4 semestry – 130 punktów ECTS) i zostały zaprojektowane w ten sposób by z jednej strony poszerzać dotychczasową (zdobytą na I stopniu) wiedzę, z drugiej zaś by dać możliwość studiowania tym osobom, które ukończyły studia I stopnia z innych dyscyplin. Są adresowane do osób, które chcą rozszerzyć swoje horyzonty, zgłębić podstawy relacji międzyludzkich, doskonalić swe działania komunikacyjne, poznać prawidła psychologii społecznej, działania grup i instytucji. W programie studiów - z jednej strony - położony jest nacisk na rozwinięcie wiedzy interdyscyplinarnej w zakresie nauk społecznych (która stanowi podstawę w przygotowywaniu się do studiów III stopnia), z drugiej zaś strony możliwość wyboru jednej z pięciu ścieżek specjalnościowych umożliwia praktyczne przygotowanie kandydatów do podjęcia przyszłej pracy zawodowej. I tak:

• w ramach specjalności „Socjologia komunikacji społecznej i mediów” studenci nabywają wiedzę i praktyczne umiejętności przygotowujące ich do pracy w mediach (w tym również w mediach społecznościowych) oraz sektorze public relations;
  • w ramach specjalności „Badanie opinii i zachowań rynkowych” – pod okiem kadry akademickiej, która posiada nie tylko wiedzę teoretyczną ale również współpracuje z największymi polskimi instytutami badawczymi, kształcimy przyszłych badaczy i analityków społecznych, dając pełne przygotowanie do samodzielnego projektowania badań i analizy danych;
  • w ramach specjalności „Coaching z elementami psychologii społecznej” – w ramach programu zgodnego z wytycznymi International Coach Federation (IFC) poprzez warsztaty prowadzone przez coachów i nauczycieli akademickich kształcimy przyszłych coachów do samodzielnej pracy w obszarach usług nastawionych na rozwój i wspieranie kadry. Po studiach absolwenci mają otwartą ścieżkę do międzynarodowej akredytacji International Coach Federation na poziomie ACC.

Minimalna liczba uczestników specjalności to 25 osób. Wybór specjalności jest dokonywany przez studentów w ramach głosowania.

Sierpień 2017